V.LIGA BFZ (2023/2024) 17.kolo: TJ SLOVAN VIŠTUK – OŠK SLOVENSKÝ GROB 4 : 1

mar 25, 2024 | TOPKY

Kompletným 17. kolom pokračovala cez víkend V. liga BFZ ročník 2023/2024.

TJ Slovan Vištuk privítal na svojom trávniku súpera z Slovenského Grobu, s ktorým na jeseň po kontroverznom zápase prehral 0:1. Motivácia teda domácim hráčom nechýbala, čo bolo vidieť od prvého hvizdu rozhodcu. Domáci sa okamžite zahryzli do súpera, zatlačili ho na jeho polovicu a púšťali ho z nej len sporadicky. V 7. minúte zápasu však po odrazenej lopte v strede ihriska podnikli hostia ojedinelý brejk, domáci kapitán Simon Jurčovič zbytočne a nešikovne fauloval a hostia dostali možnosť zahrávať pokutový kop. Samuel Pásztor v bráne domácich síce smer strely vystihol, ale nedočiahol na ňu 0 : 1 ! Inkasovaný gól zapôsobil na domácich ako ľadová sprcha, znervózneli, strácali zbytočne ľahké lopty a nevedeli sa dostať do poriadneho tempa. Našťastie aspoň rýchlo vyrovnali. V 17. minúte im vyšla veľmi pekná kombinácia po osi Ondrej Duračka, Martin Duračka, Benjamín Chobot a po šikovnom prepustení lopty Ondreja Duračku na svojho staršieho brata, Martin chladnokrvne k tyči vyrovnal na 1 : 1 ! To bolo však zo strany domácich na dlhé minúty všetko. Hostia pozorne, hoci dosť naivne bránili v línií hneď za poliacou čiarou, ale hráči Vištuka nedokázali uplatniť svoju najväčšiu zbraň, rýchlosť svojich útočníkov. Lopty za statickú obranu hostí buď vôbec neprichádzali, alebo boli veľmi nepresné. Napriek tomu však prišli tri veľké šance. Najskôr Simon Jurčovič hlavou ohrozil bránu hostí, brankár Slovenského Grobu zázračne vytiahol loptu nad brvno. Potom po jeho chybe a vyrazenej lopte po strele z poza 16 – tky nedokázali dvaja dobiehajúci hráči Vištuka doraziť loptu do odkrytej brány z bezprostrednej blízkosti a v 36. minúte sa domácim predsa len podarilo dostať loptu za obranu hostí, Leo da Silva uplatnil svoju rýchlosť, utiekol všetkým, ale v rozhodujúcej chvíli mu lopta odskočila a trafil len do ležiaceho brankára. Logicky tak mužstvá odchádzali za hustého dažďa a silného vetra do kabíny za nerozhodného stavu. Po polčasovej prestávke vyšlo nad ihriskom jarné slniečko a to ako by domácim pomohlo. V druhom polčase boli živší, konečne začali rýchlo kombinovať a bolo otázkou času kedy otočia skóre zápasu vo svoj prospech. Najskôr však šance zahadzovali. Gabriel Hernáni a Benjamín Chobot z bezprostrednej blízkosti nedokázali loptu zasunúť už do odkrytej brány, potom Hernei Montero delovkou roztriasol len brvno hosťujúcej brány, ale gól nie a nie padnúť. Hostia boli v obrane preťažení, kopili chybu za chybou a v 61. minúte už kapitulovali. Po zmätku v ich pokutovom území dorazil loptu do brány Gabriel Hernani a otočil zaslúžene skóre na stranu domácich 2 : 1! Hoci bolo do konca zápasu ešte takmer pol hodina, bolo to prakticky KO pre súperových hráčov. Tí absolútne nestíhali a uchyľovali sa k hrubým faulom, z ktorých hrozili zranenia pre domácich hráčov. Domáci pridali ďalšie dva góly, najskôr po krídelnej akcii Gabriela Hernaniho sa Leo da Silva pohral s obrancom hostí a dal na 3 : 1! a v 85. minúte upravil Martin Duračka svojím druhým gólom na konečných 4 : 1!

Domáci tak po nie úplne presvedčivom výkone, hlavne v prvom polčase, zvládli aj druhú jarnú prekážku a udržali sa na prvom mieste tabuľky. Už o 5 dní ich čaká na Veľký piatok prvý jarný zápas na ihriskách súperov, pocestujú do Bratislavy na ihrisko nevyspytateľného FK Lamač. Zápas sa začína už predpoludním, 29. marca o 11:00 hod.

TJ Slovan Vištuk – OŠK Slovenský Grob   4 : 1

Góly:  Martin Duračka 2

Gabriel Hernani de Paulo Neves

Leonardo Welliton Belem da Silva

 

Súvisiace články