V. LIGA BFZ (2023/2024) 18. kolo: FK LAMAČ BRATISLAVA – TJ SLOVAN VIŠTUK 1 : 1

apr 1, 2024 | TOPKY

V predohrávke 18. kola V. ligy BFZ nastúpili hráči TJ Slovan Vištuk na Veľký piatok v Bratislave, na ihrisku domáceho FK Lamač.

Na ihrisku neobľúbeného súpera, kde sa im dlhodobejšie nedarí sa odohral zápas, ktorý sa ako vajce vajcu podobal predošlým duelom v Lamači. Hostia od prvého hvizdu dominovali, nepúšťali domácich z vlastnej polovice a od úvodných minút sa predháňali, kto zahodí väčšiu tutovku. Postupne Benjamín Chobot, Leo da SIlva, Martin Duračka, Simon Jurčovič a absolútnym vrcholom bolo keď Leo da Silva obišiel aj brankára domácich, bežal sám na prázdnu bránu, ale úplne zbytočne ešte prihral Gabrielovi Hernanimu, ktorý nepochopiteľne pred prázdnou bránou ani nezakončil. Bolo takmer isté, že ich domáci za túto ľahkovážnosť potrestajú. Stalo sa tak v 27. minúte, kedy hostia pokračujúc vo svojej ľahkovážnej hre úplne otvorili svoju obranu, stratili loptu hlboko na polovici domácich, tým stačil oslobodzujúci odkop na svojho útočníka, ktorý bežal osamotený na bránu Vištuka. Obránca hostí Dávid Gross ho síce ešte stihol dobehnúť, ale prehral s nim osobný súboj, ostatní obráncovia sa z úctivej vzdialenosti len prizerali ako si útočník domácich mal čas loptu ešte 3x posunúť, vylepšiť si strelecký uhol a pohodlne obstreliť Pásztora v bráne hostí 1 : 0 ! Bola to prvá a zároveň posledná šanca domácich v celom zápase. Hostia sa po góle na chvíľu zobudili, zase zapli na vyššie obrátky a rýchlo vyrovnalil. V 41. minúte konečne zahrali jednoduchú, priamočiaru akciu, Simon Jurčovič vysunul Lea da Silvu, ktorý postupoval sám na bránu domácich a tento krát sa nemýlil 1 : 1!

Fanúšikovia hostí sa cez prestávku mohli domnievať, že druhý polčas prinesie koncentrovanejší a zodpovednejší výkon ich tímu, opak bol však pravdou. Hráči Vištuka sa utápali v nepresných prihrávkach, v kľučkovaní medzi domácimi hráčmi a tým stačilo hru kaziť, kúskovať a zápas skĺzol do podpriemeru. Hostia si 35 minút druhého polčasu nevypracovali žiadnu gólovú šancu. S blížiacim sa koncom zápasu predsa len tlak hostí narástol, prišli šance Martina Duračku, Lea da Silvu, Frederika Ujhélyiho po rohovom kope a vrcholom zmaru hostí bola tutovka na úplnom konci zápasu, kedy striedajúci Csaba Bosák prekopol prázdnu bránu z 2 metrov. Zápas tak skončil remízou 1 : 1, z čoho mali radosť domáci hráči aj priaznivci.

Hostia si za bezkrvný, profesorský výkon výhru nezaslúžili a zbytočne stratili dôležité body v súboji o čelo tabuľky.

V ďalšom kole privítajú na svojom ihrisku ŠK Závod. Zápas sa uskutoční v nedeľu 7. 4. 2024 o 16 : 30 hod.

 

FK LAMAČ BRATISLAVA – TJ SLOVAN VIŠTUK  1 : 1

Gól: Leonardo Welliton Belem da Silva

 

                                                                                                                                                                   autor

 

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...